Vasara ir par vieglumu, dzīvesprieku un siltumu. Šīs viennozīmīgi ir sajūtas, kuras vēlamies ieķlaut arī savā ārējā tēlā, lai varētu iepriecināt gan pašas sevi, gan arī apkārtējos. Tieši vasara ir laiks, kad uzdrīkstēties izcelt visas izteiksmīgās un krāsainās rotas, kas nes sevī izsmalcinātību, bet vienlīdz arī rotaļīgumu, bezrūpību un saikni ar krāšņo dabu. Rotājieties korporatīvā vidē, izsmalcinātos pasākumos, festivālos un pat, baudot vasaru pie jūras. Iznesiet rotas it visur, kur dodaties, jo, silto saules staru apspīdētas, rotas mirdzēs visspožāk.  
 
GRENARDI rotu eksperti sniedz ieteikumus, kādas rotas būs īpaši aktuālas šī gada vasarā.   

Rotas zilos toņos
 
Zilā viennozīmīgi ir viena no vasaras krāsām, kas asociējas ar saules pielietajām debesīm, jūras ūdeni un brīvības sajūtu, ko mums sniedz siltais gada laiks. Īpaši aktuālais gaiši zilais tonis simbolizē sapņus un cerības, kā arī nes sevī maigumu un mieru. Izvēlieties rotas ar Londonas zilajiem topāziem vai akvamarīniem un sajūtiet vasaras enerģiju.  

 
Arī tumši zilā ir vasaras krāsa, kas asociējas ar tumši zilajām debesīm un dziļo jūras ūdeni, kas novērojami tieši vasarā esošajos negaisos. Tumši zilā krāsa simbolizē spēku, briedumu un iekšējo mieru, saglabājot sazemētu stāvokli pat visvētrainākajos apstākļos. Lai rotātos ar juvelierizstrādājumiem tumši zilā krāsā, izvēlieties rotas ar karaliskajiem safīriem vai tanzanītiem.  

 


Matētā zelta rotas 
 
Matētais zelts, kas matējumu ieguvis īpašas virsmas apstrādes rezultātā, gan vizuāli, gan struktūras ziņā atgādina zīdainās un maigās pludmales smiltis. Rotas, kas radītas no matētā zelta, piešķir īpašu eleganci: tās piestāvēs korporatīvajai videi, saviesīgiem notikumiem, kā arī laiskai atpūtai pie jūras vai brīvā dabā. Rotas ar matēto zeltu rada itāļu zīmoli Roberto Coin, Nanis, Marco Bicego un Annamaria Cammilli, kas īpašo un sarežģīto matēšanas tehniku apguvuši paaudžu paaudzēs un izceļ kā vienu no zīmolus raksturojošajiem elementiem. Zīmolu radītās rotas ir ārkārtīgi vieglas svara ziņā, tāpēc tās būt tik ērti nesājamas, ka par to klātbūtni pat nenojautīsiet.  

Minimālisms 
 
Kad vasara mūs iepriecina ar īpaši karstām dienām, tad rodas vēlme atbrīvoties no visa liekā un traucējošā: pārāk daudz apģērba un aksesuāriem. Lai tomēr vasarīgajam un vieglajam tēlam piešķirtu mazu, bet mirdzošu akcentu, izvēlieties klasiska un minimālistiska dizaina rotas, piemēram, kaklarotas, auskarus un gredzenus, ko rotā viens baltais dimants. Lai arī baltie dimanti tiek iestrādāti visu toņu zeltā, tomēr rotu eksperti īpaši vasarā iesaka izvēlēties baltā zelta rotas: tās ne tikai izcelties uz zeltaini iedegušās ādas, bet arī baltos dimantus vizuāli padarīs vēl mirdzošākus. Klasisko rotu dizains ir pārlaicīgs, tāpēc ikvienai vērts iegudīt šādās rotās: tās iederas jebkurā situācijā, harmoniski saskan ar gandrīz jebkuru ārējo tēlu, to vērtība ir mūžīga, kā arī tās nēsājamas visos gadalaikos, ne tikai vasarā.  

Bezrūpīgais boho stils 
 
Vasara nav iedomājama bez bohēmiskas un brīvas sajūtas, festivāliem, piejūras un dārza svētkiem. Lai akcentētu brīvību un papildinātu boho stilā izvēlēto apģērbu, GRENARDI rotu eksperti iesaka izvēlēties rotas, kas vienlaikus ietver gan bezrūpīgu sajūtu, gan izsmalcinātu eleganci. Itāļu zīmolu Pippo Perez un Sicis Jewels kolekcijās esošās rotas iemieso iepriekš minēto un ļauj jums izcelt savu vienkāršo un brīvību mīlošo dabu, taču tai pat laikā norāda uz jūsu izsmalcinātību un augstiem standartiem.  


Krāšņi ziedi 

 
Vasarai piestāvēs, ja rotāsieties ar juvelierizstrādājumiem, kuru dizainos iekļauti skaisti ziedu motivī. Dizaineriem un modes pasaulei patīk ziedu tēma, tāpēc lielā daļā juvelierizstrādājumu zīmolu kolekcijās sastapsiet rotas ar ziediem: no askētiskiem un stilizētiem līdz krāšņiem un reālistiskiem. Šīs vasaras modes tendences īpaši iekļauj četrlapu ziedu rotaslietas. Neatkarīgi no ziedu izvēles, jūs sev piešķirsiet vasarīgu, sievišķīgu un romantisku akcentu.  

Rotas atsegto ķermeņa daļu akcentēšanai 
 
Vasara ir īpaši pateicīgs laiks, lai ķermeni varētu izmantot gluži kā skatuvi krāšņo juvelierizstrādājumu iznācienam. Atsegtas rokas un pleci, dziļāki dekoltē ļauj jums rotāties ar tiem juvelierizstrādājumiem, kuri, iespējams, vēsākā laikā būtu pazuduši zem apģērba vai saplūduši ar to. Rotājieties ar izteiksmīgiem gredzeniem, garajām kaklarotām,  rokassprādzēm, kas akcentē apakšdelmus un augšdelmus, garajiem auskariem, kuri pieskaras plecam… 

Daudzkrāsainība 
 
Kad vēl, ja ne vasarā, uzdrīkstēties rotāties ar visiem spilgtajiem vai maigajiem pasteļtoņiem. Iekļaujiet krāsainību savā ārējā tēlā un radiet vasarīgu, dzīvespriecīgu un pozitīvu noskaņu. Koša tēla radīšanai, izvēlieties rotas savā iecienītākajā tonī vai arī tās, kuru dizainos iekļauti dažādu krāsu dārgakmeņi un pusdārgakmeņi. Juvelierizstrādājumu krāsas izvēle veicama, balstoties uz jūsu individuālās gaumes sajūtu vai arī apģērba toņiem, taču izvēli var veikt arī pēc krāsu psiholoģijas un katram akmenim piedēvētajām enerģētiskajām īpašībām. Piemēram, oranža ir optimisma un uzmundrinājuma krāsa, zaļa simbolizē harmoniju un līdzsvaru, sarkana – mīlestību un kaisli.  

Ziedi, jūras tēma, krāsainība, minimālisms vai izteiksmīgums – neatkarīgi no tā, kādu rotu stilu jūs izvēlēsieties, sekojiet savām sajūtām, lai siltajās vasaras dienās un vakaros jūs justos ērti, viegli un īpaši pacilāti.