Vasaras saulgrieži, Līgo un Jāņi ir gada maģiskākais laiks, kas apveltīts ar īpaši jaudīgu dabas enerģiju un godināts gan ar senlatviešu rituāliem, gan ar mūsdienīgu svinēšanu. Lai arī svinību veidi ir visdažādākie, tomēr lielākā daļa svinētāju cenšas iekļaut tautiskus elementus un dabīgus materiālus savā svētku tērpā. Arī juvelierizstrādājumi, protams, ir neiztrūkstošs elements, ar ko rotāties svētkos un papildināt gan izvēlēto apģērbu, gan arī akcentēt savu skaistumu.  
 
GRENARDI rotu eksperti sniedz ieteikumus, kādas rotas izvēlēties, lai tās īpaši piestāvētu stilizētam tautu tērpam, kā arī dabīgu toņu lina vai kokvilnas apģērbam.  
 
Latviskas rotas 
 
Maģisko un enerģētisko svētku tematikai pieskaņosieties, rotājoties ar juvelierizstrādājumiem, kuros iekļauti latviešu spēka zīmju elementi. Kā vienu no spilgtākajiem piemēriem var minēt Saules zīmi, kas jau izsenis bijusi latviešu spēka, aizsardzības, enerģijas un mīlestības simbols. Ne velti Vaira Vīķe – Freiberga izvēlējās tieši šo zīmi kā centrālo elementu juvelierizstrādājumu kolekcijā “Rotājies, Latvija!”, ko radīja sadarbībā ar GRENARDI. Kolekcijā iekļautas zelta rotas, kuras klāj mirdzoši dimanti, perlamutrs, dzintars vai onikss, kā arī sudraba un apzeltīta sudraba rotas bez akmeņiem. Plašajā auskaru, gredzenu, kaklarotu un piespraužu klāstā noteikti atradīsiet rotas, ar ko papildināt savu ārējo tēlu, kā arī piemērotas dāvanas kādai Līgai vai Jāņu mātei. Tāpat arī Jāņi un Jāņu tēvi var tikt iepriecināti ar dāvanu no šīs kolekcijas, jo tās klāstā arī aproču pogas.  

Matēts zelts 
 
Matētais zelts tiek radīts, veicot zelta apstrādi īpašā tehnikā, kas ir ārkārtīgi sarežģīta un pa spēkam vien dažiem juveliernamiem pasaulē. Pēc apstrādes zelts iegūst matētu virsmu, vizuāli un pēc taustes atgādinot maigās un zīdainās pludmales smiltis. Rotas, kuru radīšanai izmantos matētais zelts, nes sevī īpašu eleganci, taču vienlaikus arī dabīgumu un vienkāršību, tāpēc arī tās harmoniski papildinās lina vai kokvilnas apģērbu. Daļā šo rotu var pat nojaust tautiskuma elementu, jo atsevišķi matēto rotu dizaini rada asociācijas ar senlatviešu rotām. Ja vēlaties papildināt savu tēlu ar matētā zelta rotām, izvēlieties itāļu zīmolu Marco Bicego, Nanis vai Annamaria Cammilli darinājumus.  

 Dabas zaļie toņi 
 
Tik zaļa daba, kāda tā ir jūnijā, tāda Latvijā nav nevienā citā mēnesī. It īpaši, tuvojoties vasaras saulgriežiem, šķiet, ka arī daba ir pilnbriedā – viskrāšņākā, viskošākā un viszaļākā. Tāpēc zāles zaļā viennozīmīgi ir saulgriežu laika galvenā krāsa, kas rada saikni ar dabu, kā arī simbolizē mieru, līdzsvaru un dzīvību. Dabīgi zaļo toņu klāsts juvelierizstrādājumu pasaulē ir ārkārtīgi plašs: sākot ar sūnu zaļo, beidzot ar tumši zaļu. Lai savā ārējā tēlā iekļautu zāles zaļus akcentus, izvēlieties rotas ar kādu no šiem akmeņiem: malahīts, peridots, ahāts, avanturīns, prazeolīts.  


 

Pērles un perlamutrs 
 
Arī balts piestāv šiem svētkiem, jo baltā simboliski ir Jāņu nakts krāsa. Izvēlieties elegantās baltās pērles vai perlamutru, ko klāj viegli vizuļojošs un pievilcīgs spīdums visās varavīksnes krāsās. No klasiskiem līdz moderniem dizainiem – pērles pārsteidz ar savu daudzveidību, spējot akcentēt un papildināt visdažādāko stilu apģērbus. Taču neatkarīgi no pērļu rotu dizaina, tās harmoniski piestāvēs gan sievietes personībai, gan arī izvēlētajam svētku tērpam. Pērles arī īpašas ar to, ka tās nekad nav zaudējušas savu aktualitāti un to saglabās arī turpmāk. Izvēlieties augstākās kvalitātes pērļu rotas no vācu zīmola Gellner vai GRENARDI.  

 Pļavu ziedi 
 
Neiztrūkstošs svētku elements ir krāšņās jāņu zāles, ar kurām ikviena līgotāja izrotās ne tikai māju un svinību vietu, bet arī pati sevi – pinot skaistāko ziedu vainagu. Ziedi simbolizē sievišķību un plaukumu, tāpēc īpaši iecienīti juvelierizstrādājumu pasaulē. Līgo svētkiem piestāvēs rotas, kuru dizainos iekļauti reālistisku pļavu ziedu elementi, īpaši margrietiņas, vai arī citi stilizēti ziedi jāņuzāļu toņos: zaļā, baltā, dzeltenā, violetā… Lai rotātos ar ziediem juvelierizstrādājumu formā, ieskatieties itāļu zīmolu Pippo Perez, Pasquale Bruni, Giorgio Visconti un Leo Pizzo kolekcijās.  
 

Šajos latviskajos svētkos vispiemērotākās rotas būs tās, kas sevī ietvers tautisku vai dabīgu sajūtu, tāpēc izvēlieties tos aksesuārus, kas harmoniski papildinās jūsu izvēlēto apģērbu un tēlu kopumā un ļaus jums izbaudīt vismaģiskāko saulgriežu sajūtu.